2016-Shirt-Collar-font-b-Badge-b-font-brooch-set-font-b-Pin-b-font-Lovely

Eğer size baktığımda neler seversiniz ve aklınızdan ne geçiyor anlayamıyorsam üzgünüm ama biraz demodesiniz. Tarz broş ve armalar her yerde, neyse ki bu açığınızı hızlıca kapatabiliriz!

0-3Broş ve armalar, bir zamanlar dünya görüşünü ya da ait olunan sınıfı yansıtmak için kullanılırdı. Şimdiyse tarz olmak için… Özellikle 70’lerin sonu ve 80’lerin ortasında armalar çok popülerdi fakat armalar kot ve deri ceketlerle bütünleşmişti. Şimdi onları bir kenara bırakın, çantanıza, yeleğinize, gömleğinize, şalınıza istediğiniz her yere bu tür dokunuşlar yapabilirsiniz. Hem de bir tane değil, karmaşanın moda olduğu dönemdeyiz, ne seviyorsanız bir arada olmalı! 2016 sezonunda her yeri armalarla donatılmış renkli parçalar görmüştük şimdi işi biraz daha abartıp çılgın broşlarla kıyafetinize iç dünyanızı da yansıtmalısınız. Fakat cicili arma ve broşlardan söz etmiyorum, çılgın, iddialı ve renkli olmalı. Buna biraz da şeffaf moda denebilir; zira fikirlerinizi ve sevdiğiniz her şeyi üstünüzde taşıyorsunuz.

NERELERDE COOL DURUYOR?
Böyle bir alan yeniden popüler olunca tasarımcılara da gün doğdu. 3 boyutlu yazıcılarla bile harikalar yaratılıyor. Aklınıza gelen her şeyin broşu ve arması var; patlıcan, defter, bir dilim pizza, gazete, emojiler, kalem, bowling topu, cep telefonu, sanat eserleri! Aynı zamanda film ve dizilerden de seriler bulunabiliyor; Stranger Things, Star Wars, Geleceğe Dönüş, Game of Thrones. Fakat başta söyleyelim, broş ve armalar asimetrik olmalı… Kesinlikle gömlek yakaları! Geniş yakaları olan gömleğinizin sivri kısımlarını broşlarla donatın. Bir kot, saçlarınızı toplayıp dışarı çıkın. Ceketinizi sırt tarafında hiç boş kalmayacak şekilde armalarla donatabilirsiniz. Eskiden motosikletçiler arasında tarz olmanın yöntemiydi, artık şehirde de moda. Tişörtlerdeyse kollarda ya da göğüs bölümünde. Ancak tişörtlerde 5 taneyi geçmezseniz iyi olur zira kumaşı sündürebilir. Aksesuvarlarda çanta, ayakkabı ve şallarda kesinlikle birkaç tane olmalı. Eski bir çantanızı bunları kullanarak yeniymiş gibi bile gösterebilirsiniz. Şimdi her yere takın dedik diye abartıyı abartmayın, formül şu kıyafetinizden bir parça artı, bir aksesuvar!

 Aksesuvarlarda başka ne var ne yok?
f750f965d330cf28f4dafb8e43ea2987_k
*
Çoraplar! Sadeliği bir kenara bırakın, fazla sıkıcı. Açık topuklu bir ayakkabıyla pamuklu çorap giyen kadınlara bakıp göz devirenler, asıl siz demodesiniz! Meşhur tabloların desenlerini ya da en sevdiğiniz filmden bir kareyi çoraplarınız taşıyın. Bu akımın adı da Art Socks.
*Aksuvarlarda pikselleşiyoruz. Özellikle de güneş gözlüklerinde! Commadore 64’teki yazı fontlarını hatırlıyor musunuz? Şimdi o fontlar gözlüklerinize yansıyor. Renkli ve kalpli olanlarını yakında herkesin elinde göreceksiniz gibi…

Ece ULUSUM

Related Posts

Çözüm artık şu havuz problemini

‘Bir bakışta böceklerimin derini anlarım’

Yeni annelere sağ kalma rehberi

2017’den 2018’e devren kiralık

Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insan

Kamp kurmalık yıldız haritası