blog-jomlm-081813

Günlük rutinlerinizi birer fitness programına dönüştüren uygulamalarla kalp atışınızdan, günlük attığınız adıma kadar her şeyi ölçebilir hatta kalp ritminize göre ne kadar yoğunlukta bir egzersiz programı tercih etmeniz gerektiğine sadece 2 dakikada karar verebilirsiniz. Spor salonlarında saatlerce vakit geçirseniz de vücudunuzda neler olduğunu anında göremezsiniz ama bilim ve teknoloji size bileğinizdeki sensörlerle ne kadar efor sarf ettiğinizi, hedefinize varmaya ne kadar kaldığını ve sıradaki adımın ne olduğunu söyleyebilir. Bunun için ihtiyacınız olan bir akıllı saat ve App Store’dan indireceğiniz uygulamalar. Derin bir nefes alın, aplikasyonları indirip koşmaya başlayın.

koşuRunkeeper
Koşularınızı, yürüyüşlerinizi ve bisiklet sürüşünüzü takip edebilir. watchOS 3 ile kalp atış hızınız da dahil olmak üzere temel antrenman istatistikleri anında güncellenir.
Apple Watch Nike +
Koşarken temponuzu, kat ettiğiniz mesafeyi ve rotanızı takip edebiliyor ve parkurunuzu tamamladığınızda detaylar anında telefonunuzda. Ayrıca antrenman uygulamasını kullandığınızda özel bir sensör sürekli kalp atış hızınızı ölçüyor.
Runtastic
Mesafe, tempo veya yükseklik kazancı gibi tüm ilgili antrenman verilerini akıllı saatinizde görebilirsiniz. Ayrıca, antrenman sırasında bileğinizden ölçülen kalp atış hızı da saatinizde görüntülenir. Üstelik bir antrenmanı sorunsuz bir şekilde yapılandırıp yeniden başlatabilirsiniz.
Seven
Uygulama temel egzersizlerde maksimum kalp atış hızınızın yüzde 80’ine ulaşacak kadar yoğun çalışmaya teşvik eden yeni “Heart Boosts” konsepti sunuyor. Seven’ın her egzersizin şeklini gösteren animasyonları ve motive eden antrenman koçları da var! Her spor için uygun.
Streaks
Kullanıcılarının hedefe ulaşması için hazırlanan uygulamanın en beğenilen özelliği tekerlekli sandalyeli sporseverlere tekerlek itme sayılarını ve kat ettikleri mesafeyi takip etme olanağı vermesi. Günlük rutin işlerinizi fitness’a çevirmek istiyorsanız, birebir.
Zova
Tüm günlük aktivitelerinizi izleyip değerlendiren Zova, sizi yürüyüşler, koşular ve 10 dakikalık antrenmanlar için yönlendiriyor. Ayrıca Digital Crown’un basit bir hareketiyle sıradaki egzersizin ne olabileceğini de öneriyor.Sportmen uygulamaların 160 çoğu ücretsiz olsa da, premium üyelik isterseniz gözden çıkaracağınız rakam 160 lirayı bulabilir.

Ece ULUSUM
http://www.haberturk.com/yasam/haber/1322876-alti-sportmen-uygulama

Related Posts

Çözüm artık şu havuz problemini

‘Bir bakışta böceklerimin derini anlarım’

Yeni annelere sağ kalma rehberi

2017’den 2018’e devren kiralık

Saatin kendisi mekân, yürüyüşü zaman, ayarı insan

Kamp kurmalık yıldız haritası